Vážná tvář Davida Attenborougha

17. prosince 2020 /
foto: netflix.com. David Attenborough v Černobylu
„Tento film je mým svědectvím a mou vizí budoucnosti,“ shrnuje David Attenborough v úvodu svého nejnovějšího dokumentu, zatímco stojí v troskách města Pripjať zdevastovaného výbuchem Černobylu. Přesně tím vystihuje podstatu i atmosféru snímku. Tentokrát nás legendární dokumentarista nevezme na bezstarostnou jízdu po přírodních krásách světa. Attenboroughův tón je výjimečně naléhavý. Snaží se totiž zachránit svou milovanou divočinu.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2022 vychází v 2. polovině února.