Vlky v ČR ne/chceme

27. února 2021 /
foto: ceskatelevize.cz. Z filmu Vlci na hranicích
Návrat velkých šelem do české krajiny provázejí rozjitřené emoce. Obvykle přitom mají jinou povahu než plesání nad nejnovějším úlovkem z fotopasti. „Vlci terorizují město na východě Čech. Smečka podnikla útok na stádo, ani střelba světlic je nezastrašila,“ „,Nenechám se roztrhat.‘ Smečka vlků po útoku na ovce děsila i hlídače,“ referují o návratu vlka na Broumovsko titulky v médiích, považovaných za seriózní. Právě v severovýchodním výběžku Čech jiskří konflikt se šelmami snad nejintenzivněji. A právě sem se v roce 2016 vydal se svým štábem režisér Martin Páv.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Vlky v ČR ne/chceme

  1. Zdeněk napsal:

    Vlk je daleko důležitější a prospěšnější tvor pro naši krajinu a její přirozený charakter než ovce. K čemu nám jsou dneska ovce? Těch pár lidí, co chovají ovečky pro radost, nejsou ti, co touží po vyvražďování vlků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.