Všechna zvířata nevykoupíte

18. srpna 2019 /
foto: archív manželů Dungelových (vše). Na Rio Baria ve Venezuele.
Jezdí do tropické Jižní Ameriky, Radana už patnáct let, Jan skoro třicet let. Prozkoumali rozsáhlé odlehlé oblasti, do kterých ještě moc Evropanů nezavítalo. Malují tamní zvířata, fotí je, dokumentují, píší knihy, ale hlavně si užívají návrat k ryzí přírodě. O to víc manžele Dungelovy trápí její úbytek způsobený lidskou hamižností.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Všechna zvířata nevykoupíte

  1. Zdeněk napsal:

    Mě by zajímalo, co tito konzumní cestovatelé přináší společnosti, krajině, světu celkově? Tím, že pravidelně jezdí hledat svá moudra na druhou stranu světa, asi moc úcty k tamní přírodě neoplývají. Tolik sajratu, co vypustí do ovzduší, každá jejich cesta tam a zpět je nezpochybnitelné. Myslím, že bílí muži tam během stovek let přivezli tolik moudra, že by bylo dobré, nechat je už konečně na pokoji. Tohle dělají kvůli fotkám, egu a článkům? Znám spoustu skromných lidí, kteří nejsou vidět, nikdy necestovali letadlem, nevlastní gigantické foťáky, nemají dokonce ani auta, elektriku a ani nekálí do své pitné vody – suchý záchod. Ano, tito lidé jsou naši opravdoví ochranáři přírody a ekologisté. A právě tito lidé mají moji obrovskou úctu. Měli bychom si uvědomit, koho dneska dáváme za vzor, protože to může být i nebezpečné. Děkuj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.