Být svobodný jako orel

26. října 2020 /
foto: Sebastian Prax. Šankara sbírá květiny na své zahradě se záměrem vyzdobit rituální prostor.
Aneesh Mullacheri zvaný Šankara (Shan znamená v sanskrtu mír, kara stvořitel) se stal možná nejmladším pilotem v indickém státě Kerala. Už v jednadvaceti letech získal pilotní licenci v USA a začal učit v letecké škole, během toho cestoval a poznával rodnou Indii. O devět let později jsem se v příběhu Aneeshe ocitl já. Na jaře 2020 jsem prožíval svou „čtyřměsíční karanténu“ (nečekané uvíznutí v Indii) a pronajal si malý domek, který shodou okolností patřil jemu. V tomto domě jsem po čas karantény meditoval, sepisoval příběhy, studoval jógu, jazyk hindi i rituály, které Šankara vždy před západem Slunce prováděl. Jednoho dne jsem se rozhodl, že bych se rád o jeho příběhu dozvěděl více. A Šankara mi začal vyprávět o svých zážitcích, které ho nakonec přivedly i k alternativnímu způsobu života, spočívajícím ve skromnosti, spirituální praxi a hlubokém propojení s bohy, lidmi, přírodou i vlastním duchem.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.