Aleš Máchal: Dětský putovní tábor je naprosto nenahraditelný

24. června 2023 / ,
foto: Vít Kouřil. Aleš Máchal.
Nejen na poli ochrany přírody se ALEŠ MÁCHAL pohybuje jako doma. Kromě práce v TISu (Svaz pro ochranu přírody a krajiny) nebo v Českém svazu ochránců přírody je znám hlavně svou činností v environmentální výchově, a to jako ekopedagog vzdělávající ne pouze děti, nýbrž i další pedagogy. Spoluzaložil Lipku, Rezekvítek a Ekopubliku — cenu za environmentální publicistiku — a spolunapsal Malý ekologický a environmentální slovníček, Špetku dobromysli nebo Desatero domácí ekologie. Především je však tento držitel Ceny Josefa Vavrouška a čestný redakční radní Sedmé generace neobvykle vřelý a skromný člověk, který přijal naše pozvání na rozhovor, ačkoli si jako neslyšící musel předčítat naše otázky a poznámky přes aplikaci Okamžitý přepis.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.