Editorial

24. června 2023 /
foto: Jana Dúbravčíková.
V tomto čísle se věnujeme folkloru i mnohému dalšímu.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

po drogách a esoterice se v tomto čísle věnujeme folkloru, čímž uzavíráme trilogii pro nás méně obvyklých témat. Ve druhém pololetí se můžete těšit na včely, nová ekologická hnutí nebo technologie používané při ochraně přírody. 

Folklor nahlížíme jak z hlediska jeho souvislosti s ochranou krajiny, tak v recyklačním, feministickém či muzikoterapeutickém kontextu. Za vnuknutí a pomoc děkujeme hybatelce platformy Folklore’s not dead Heleně Továrkové z Nadace Veronica. Doufám, že vás výsledná mozaika inspiruje k návratu k těm správným kořenům, respektive k jejich smysluplnému rozvíjení. 

Mimo hlavní téma vám doporučuji rozhovor s ředitelkou Konsentu Johannou Nejedlovou, valencijskou reportáž Kristýny Kousalíkové nebo další pronikavou esej Luďka Čertíka V krajině. Zapomenout nesmím na nemalý, ale milý dialog s naším dlouholetým andělem strážným, ekopedagogem Alešem Máchalem, jehož jsme věční dlužníci.  

K předplatnému 7.G už si žel nemůžete objednat knihu Alešova úhlavního přítele Mojmíra Vlašína Podivné příhody ochránce přírody (autor ale chystá její pokračování), stále však na vás čekají jiné cennosti, například Atlas hmyzu, tašky Odvaha k informacím, dřevěná hra od Českého svazu ochránců přírody nebo poslední knihy 7.G rozhovorů Předat dětem, co je k žití. Za jakoukoliv podporu jsme vám velmi vděční, bez ní se Sedmá generace neobejde. 

Skvělé léto na venkově i ve městě přeje

Vít Kouřil 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.