Návrat land artu do Čech?

25. listopadu 2016 /
foto: Pang Yu Liu (vše)

Přestože byl land art doménou konce šedesátých a sedmdesátých let 20. století, toto léto se v České republice zrodilo několik festivalů, které si land artovou tvorbu vzaly za vzor. To je poměrně ojedinělé, neboť za poslední roky se v České republice odehrávalo pouze land artové setkání Königsmühle v Krušných horách. Letošní festivaly TRSY, Oživme Prameny a MUHÚ (Mikrofestival Umění Hor a Údolí) měly obdobný průběh, jakkoliv obsahem a zaměřením směřovaly jinam. Šlo však v jejich případech vůbec o land art?

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2022 vychází v 2. polovině února.