Ochutnávka trojky a možnost platit za jednotlivé články

20. června 2022 /
foto: Oleksij Samsonov, KCSA. Lemur Bayraktar v kyjevské zoo 23. dubna 2022.
Vydání 7.G 3/2022 je na spadnutí a rozhodli jsme se s předstihem zpřístupnit čtyři nejnovější články od našich autorů. První tři články si mohou přečíst předplatitelé 7.G s přístupem do archivu. Anebo pokud si 7.G nepředplácíte, nově si můžete každý jednotlivý článek zakoupit pomocí platební karty za 22 korun. Kompletní číslo 3/2022 vyjde do konce června. Co si můžete přečíst už nyní?

Rozhovor s antropologem Miroslavem Horákem o problematickém využívání ayahuascy v českém kontextu. https://sedmagenerace.cz/terapie-tradicni-amazonskou-medicinou-v-cesku-nefunguje/

Příprava ayahuascy v Ekvádoru, foto: Terpsichore, CC.

Kristýnou Čermákovou sebrané příklady divokých, domácích i v zoo žijících zvířat trpících válečnou vřavou v Ukrajině: https://sedmagenerace.cz/sve-psy-neopustim/.

Zebra v kyjevské zoo 23. dubna 2022, foto: Oleksij Samsonov, KCSA.

Článek Zbyňka Hujera o mizejících populacích tetřívka obecného i snanách o jeho záchranu: https://sedmagenerace.cz/zvratime-osud-cerneho-rytire/.

Michael Bamford, Flickr.com. Tetřívek obecný ve Finsku.

Jako bonus odemykáme text Jany Bařinkové a Anastasye Halavanavy o invazi roztomilého prevíta mývala severního do našich končin: https://sedmagenerace.cz/myval-severni-roztomily-previt/.

Mýval severní, foto: PxHere.com.

Děkujeme vám za čtenářskou důvěru a přejeme skvělé letní dny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.