Porazit nacionalismus v době klimatické krize

25. dubna 2020 /
foto: Dawid Malecki
Je šestnáctý den mé koronavirové izolace. Sedím doma a představuji si, jak bych se před několika měsíci smála, kdyby mi někdo řekl, že nebudu moci trávit čas venku, vídat své kamarády, cestovat za hranice, že budu muset pořád nosit roušku. Možnost svobodného jednání a životní jistoty jsou náhle velmi křehké, hranice demokracie též. Bezpečnostní opatření se mohou lehce stát záminkou ke zneužívání politické moci ve prospěch politiků nebo velkých korporací. Šoková doktrína, jak o ní píše Naomi Klein, dává příležitost nepozorovaně přijímat rozhodnutí, která tvrdě zasahují do lidských práv, zdraví lidí nebo společenských vztahů.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2021 vyjde v 2. polovině srpna.