Praha dvoukolová

22. srpna 2022 /
foto: Foto: Jacek Dylag.
Kdykoli řídím auto v nějakém zahraničním velkém nebo i hlavním městě, nestačím se divit množství cyklistů, kteří někdy až šíleně přejíždějí z pruhu do pruhu, opírají se o auta, vyjíždějí v hromadných pelotonech neohroženě vstříc křižovatkám nebo zkrátka svá kola parkují kdekoli před jakoukoli budovou. A ještě více mne udivuje reakce tamějších řidičů, kteří v klidu a pohodě čekají, až se tento dvoukolový dav přežene, netroubí, dávají přednost či případně trpělivě čekají, až cyklista z pruhu sdíleného s vozovkou přejede do odbočovacího směru na cyklostezku. Právě cyklistika je přitom jedním z možných řešení problémů spojených se změnami klimatu, a přesto se v Praze na první pohled cyklistům dobře nedaří. Je to ale pravda, nebo zažitý stereotyp?
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.