RE-USE centrum už v Praze mohlo být roky

27. února 2021 /
foto: archiv Hany Matoušové. Hana Matoušová
Hanku Matoušovou jsem poprvé potkala zhruba před dvěma lety na úklidu pořádaném organizací Trash HERO. Není prvním zajímavým člověkem, který se při sběru odpadků odreagovává od svého zaměstnání, v němž se věnuje něčemu úplně jinému. Tím výčet dobrovolnických aktivit zaměstnankyně telekomunikační firmy nekončí. Zastupitelka na Praze 8 za Zelené loni založila spolek Praha cirkulární, který se věnuje popularizaci cirkulární ekonomiky. Na podzim zorganizovala podzimní konferenci, která ukázala hlavnímu městu již existující příklady dobré praxe v oblasti RE-USE center. A to nejen ze zahraničí. Sama Hanka o tématu udržitelnosti a RE-USE projektech může vyprávět hodiny.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2022 vychází v 2. polovině února.