RE-USE centrum

Hana Matoušová: RE-USE centrum už v Praze mohlo být roky

27. února 2021 /
foto: archiv Hany Matoušové. Hana Matoušová
Hanku Matoušovou jsem poprvé potkala zhruba před dvěma lety na úklidu pořádaném organizací Trash HERO. Není prvním zajímavým člověkem, který se při sběru odpadků odreagovává od svého zaměstnání, v němž se věnuje něčemu úplně jinému. Tím výčet dobrovolnických aktivit zaměstnankyně telekomunikační firmy nekončí. Zastupitelka na Praze 8 za Zelené loni založila spolek Praha cirkulární, který se věnuje popularizaci cirkulární ekonomiky. Na podzim zorganizovala podzimní konferenci, která ukázala hlavnímu městu již existující příklady dobré praxe v oblasti RE-USE center. A to nejen ze zahraničí. Sama Hanka o tématu udržitelnosti a RE-USE projektech může vyprávět hodiny.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.