Studentští stávkující pohledem politiky (zne)uznání

19. prosince 2022 /
foto: Jiří Melzmuf. Klimatická stávka v prostorech Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.
V knize When Students Protest (2021) píší autoři jedné z kapitol Judith Bessant a Ben A. Lohmeyer o tom, že studenti často nejsou ze strany médií a politiků uznáváni jako partneři v dialogu. Naopak je jejich hlas mnohdy znevažován. Přímo to dokládají například na švédských studentských klimatických protestech. Přestože šlo o studenty odpovídající v českém prostředí středoškolákům (a druhému stupni základních škol), můžeme se podívat, jestli se v současném českém mediálním prostoru podobný typ znevažování objevoval i ve vztahu k listopadovým vysokoškolským stávkám za klima.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 5/2023 vychází v 2. polovině října.