Cena za sladký život

26. února 2020 /
foto: Cukrovar Dobrovice. Cukrovar Dobrovice.
Žijeme v přeslazené době. Cukr je všude. Najdeme ho v alkoholických i nealkoholických nápojích, v pečivu, sušenkách, ale i v ovoci a zelenině a používá se i do zavařenin kvůli konzervaci. Schovává se ale i tam, kde bychom ho vůbec nečekali. „Nejvíc mě překvapilo, že se cukr přidává i do instantních polívek. Pokud se člověk rozhodne přestat jíst cukr, musí se připravit na to, že bude spoustu času trávit v obchodě čtením etiket,“ tvrdí studentka Anna Šprdlíková, která ze zdravotních důvodů cukr nejedla zhruba tři roky. Existují ale i jiné než zdravotní důvody, proč spotřebu cukru omezit. Když je cukr ve všem, kolik energie asi musí padnout na jeho výrobu? Ekologickou stopu cukru si na obalu sušenky bohužel nepřečteme.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Jeden komentář: “Cena za sladký život

  1. Zdeněk napsal:

    Děkuji za článek a příjemný hlas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2022 vychází v 2. polovině června.