Jedna sklenka neuškodí?

26. února 2020 /
foto: Artem Labunsky
Zkuste spočítat, kolikrát v životě jste tuhle větu slyšeli. Nebo spikleneckou formulku „jdeme na jedno“, naznačující, že večerní program bude zcela nevinný. Když do jedné, tak i do druhé. Na zdraví, na nás, na vás, na smutek. A pokud se to přežene, čím ses rozbil, tím se i spravíš. Bodrá tvrzení legitimizují alkohol jako běžnou součást naší kultury a zlehčují negativní dopady jeho konzumace na naše zdraví i společnost. Pomáhá na ně zapomenout. Pomáhá zapomenout i na klimatickou krizi. Ale nepřispívá k ní náhodou také? Je zvláštní, že jsem si tuhle otázku nikdy vážně nepoložil. Je nepříjemná o to více, že v případě „rozbitého“ životního prostředí vzniklé škody další sklenice piva nenapraví.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.