Chceme nejen uhlíkově neutrální, ale i spravedlivou budoucnost

19. prosince 2022 /
foto: Petr Zewlakk Vrabec. Klimatická stávka v prostorech Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.
Zástupci vysokoškolského klimatického hnutí Univerzity za klima (UZK) Ondřej Altman a Tereza Martinovská v rozhovoru pro Sedmou generaci popisují, v čem klimatická politika českého státu pokulhává. Vedle toho se však také zmiňují kroky vedoucí ke zlepšení této nevyhovující situace. Mezi ně podle nich patří například zřízení ministerstva pro změnu klimatu, zavedení uhlíkové daně či uzavření všech uhelných elektráren do roku 2033. Tyto a další požadavky cílící nejen na vládu, ale i na univerzity vznikly v rámci Vysokoškolské stávky 2022. Ta si kladla za cíl upozornit na problémy spojené s klimatickou krizí a stovky vysokoškoláků na jedenácti univerzitách a celkově sedmnácti fakultách při ní mezi 14. a 17. listopadem obsadily na několik hodin nebo dnů vybrané univerzitní prostory.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.