Chraňme želvy kvůli želvám, ne turistům

27. dubna 2022 /
foto: Malá kareta obrovská míří do moře – je velmi důležité vypouštět želvy hned po vylíhnutí. Foto: archív Hany Svobodové.
Hana Svobodová přispěla k vypuštění téměř čtyř milionů mořských želv zpátky do jejich přirozeného prostředí. Želvy ji uchvátily ještě v předškolním věku. V osmadvaceti letech pomohla založit indonéskou organizaci Konservasi Biota Laut Berau a o tři roky později založila českou organizaci Chráníme mořské želvy. Prostřednictvím obou se snaží zefektivnit přímou ochranu mořských želv a zvýšit povědomí dětí i dospělých o těchto kriticky ohrožených plazech u nás, v Indonésii a na Srí Lance. Čemu všemu želvy čelí a jaké jsou největší výzvy jejich ochrany?
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.