Jak se s dětmi neztratit v digitální džungli

22. srpna 2022 /
foto: Jelleke Vanooteghem.
Řadě rodičů může připadat digitální krajina, v níž se pohybují dnešní děti a dospívající, jako nepřehledné a nebezpečné místo. Džungle plná nástrah. Predátoři. Kyberšikana. Závislosti… Výzkumnice Michaela Slussareff tuto metaforu sice v knize Hry, sítě, porno (Jan Melvil Publishing, 2022) používá, ale ukazuje, že digitální svět může být pro mladé návštěvníky nejen zrádný, ale i obohacující. Záleží, s kým, za jakých okolností, s jakými znalostmi a v jakém věku se na cestu do něj vydají.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 5/2023 vychází v 2. polovině října.