Poetika živého světa

27. ledna 2014 /
foto: www.wildandscenicfilmfestival.org. David Abram.

Mrazivé ráno začátkem března. Opouštím auto, muže i děti a nasedám do vlaku s cílovou stanicí Praha, hlavní nádraží. V devět hodin potřebuji být v Divadle Kampa, poprvé. Několik minut po deváté se na vltavském nábřeží doptávám na cestu a vcházím do areálu. Vidím muže ve vysokém kabátu, pardon, vysokého muže v kabátu, dvě ženy, subtilní a korpulentní. „To jsou oni“, bleskne mi hlavou, předbíhám skupinu a vcházím do budovy divadla. Platím vstupné a vklouzávám do sálu, překvapená, jak je maličký, vtěstnávám se nahoru a usedám na schody. Dýchá to tu očekáváním, jen já vím, že hlavní protagonisté vedle přítomného Davida Abrama již dorazili. Německý poetický biolog Andreas Weber, zdaleka nejen historička umění Hildegarda Kurt a akční umělkyně Shelley Sacks. Sympozium Poetika živého světa aneb cesty ke společnosti podporující život může začít.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.