Společně pro živou krajinu

19. prosince 2022 / ,
foto: Sebastian Prax. Jiří Malík se skupinou koordinátorů při sběru dat v terénu.
Před dvěma lety jsme psali o projektu Živá voda, o unikátním Modelu Zdoňov a zadržování vody v krajině (7.G 4/2020). Míra iniciativy následně vzniklého spolku Živá voda každým rokem stoupá a nyní se do Modelu Zdoňov, přejmenovaného na Model Živá krajina, může zapojit opravdu každý. S trochou motivace a znalostí je možné proniknout do tajů hydrologie, geologie, kartografie, ekologie, revitalizace toků, pedologie či klimatologie a osvojit si základní metody pro mapování povodí našich řek. Spolek se tímto snaží řešit klimatickou krizi a prostřednictvím studií proveditelnosti v terénu navrhuje opatření pro zádrž vody v krajině. Ve spolupráci s odborníky také vytváří Krajinný plán adaptace České republiky na klimatickou změnu.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.