V maringotke na Véľkolélskom ostrove

24. srpna 2023 /
foto: Adriána Henčeková. Iveta si život v maringotke pochvaľuje, do mesta sa vrátiť nechce.
Volá na mňa, že sa mi bude hneď venovať, len dá žrať Valachovi. Súhlasím, čakám a po ráznom zvolaní sa dozvedám, že Valach je starší kôň, ktorý však stále briskne klusá, ak ide o obed vo vedre. V tesnom závese ho nasleduje poník, ktorý sa nebojí drzo podliezať plot a vyjedať obed tomu slabšiemu, vďaka čomu si zaslúži okríknutie „potvora“. Nad Veľkolélskym ostrovom sa zmráka a my tesne unikáme pred lejakom pod prístreškom s výhľadom na farebnú maringotku, v ktorej Iveta Osúchová celoročne býva.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.