Vychází nová 7.G: Klima po Paříži

23. února 2016 /

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Je pařížská klimatická dohoda promarněnou příležitostí? Jak funguje kambodžská ekoturistika? Co najdete na Toulcově dvoře? Ochočila si nás nová média? Jaké jsou klady a zápory waldorfských škol? Kde nakoupíte bez obalů? Změní se praxe výpalmého? Kdo ohrožuje Bělověžský prales? Co uvidíte na Jednom světě? V čem spočívá anarcho-primitivismus? Proč je důležité snění?

Do prvního čísla jubilejního 25. ročníku Sedmé generace jsme připravili téma o vývoji klimatické politiky po pařížské konferenci COP 21. Rozdílné pohledy na její výsledky prezentují František Marčík, Josef Patočka a Jiří Koželouh, dalších domácích pozorovatelů jsme se zeptali v anketě. Renata Svobodová a Vojtěch Pelikán si pak všímají toho, proč stále kvete byznys popíračů klimatické změny.

Vedle reportáží z ekoturistické Kambodži a ekovýchovného Toulcova dvora přinášíme články o palmovém oleji, obchodech bez obalů, waldorfské pedagogice, biokoridorech, zambijské mědi či Bělověžském pralese. Vzpomínáme též na předčasně zesnulého právníka a aktivistu Filipa Fuchse.

V Kulturní zahradě představujeme ekofilmy nadcházejícího Jednoho světa a přibližujeme dokumentární film Racing Extinction. Na závěr hovoříme s filosofem Johnem Zerzanem a snílkyní Hanou Bernardovou, která mimo jiné říká: „Nejde tedy o to být snílkem nebo idealistou, ale uvidět a uznat hodnotu, kterou snění má. Dnes se snění nepodporuje, ve většině z nás je zakrnělé, někdy i zesměšňované, mluví se o „snílkovství“. Už jen to slovo, že? Přitom pro jiné kultury, zvláště původní národy, to byla důležitá část jejich cesty: hledání vize.

Vydání jako obvykle doplňujeme rubrikami Ekologický kompost, Terrapie, Librarium a Občanský kalendář. Na web též zavěšujeme čtyři nové fotogalerie: z klimatické Paříže, findhorského New Story Summitu, Toulcova dvor a obchodů bez obalů.

Seznam všech článků čísla visí zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Dobré klima přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.