Vychází nová 7.G: Veganství

24. června 2020 /
foto: archiv F
Přikláníme se masově k veganství? Měly by se vegansky stravovat i děti a těhotné ženy? Oblíbíme si laboratorní maso? Jak ne/máme létat? Žijeme v antropocénu? Jsme ve válce s koronavirem? Vyjde třetí pokus o soužití s bobry? Proč Trash Hero baví uklízet svět? Je vidět světlo na konci meliorační trubky? Jaký odkaz zanechal Otakar Leiský? Kdy být občansky neposlušní? Jak hovořit ke světu? Odcházíme?

V tématu nového čísla se věnujeme různým aspektům bezmasého stravování. Žaneta Gregorová přibližuje, do jaké míry přecházíme u nás i ve světě na veganství, Pavel Houdek rozebírá pozitivní i negativní vlivy veganství na životní prostředí, Adéla Fischerová podotýká, že méně masa se zpravidla rovná více přírody, Veronika Charvátová zpovídá lékařku a veganku Radanu Dymáčkovou na téma zdravotních mýtů o veganství, Jan Klika vyzvídá, v jakém stadiu se nachází boom laboratorního masa a Anna Kučerová radí, jak efektivně komunikovat s všežravci.

V nových seriálech sledujeme nástup antropocénu a složitou tematiku letecké dopravy. Dále se vydáváme po stopách bobrů, analyzujeme mediální prezentaci pandemie, přibližujeme krajinu poškozující meliorace, vzpomínáme na pozoruhodný život a dílo ochranáře Otakara „Ralfa“ Leiského, přinášíme rozhovory s ex-ombudsmanskou Annou Šabatovou, zástupci Trash Hero Janem a Monikou Barešovými a indickým doktorandem Abhijitem Bansondem.

V Kulturní zahradě navazujeme dialog s přírodou, hledáme novou spiritualitu, rozebíráme knihu Odchádzame? Theodora Münze, knižní rozhovor s Markem Váchou Jízda v levém pruhu a dokumentární film Happy Farmers. Nechybí tradiční sloupky Bioastrologické rozhovory, Terrapie a La Lupa. Vydání doplňujeme přehledy důležitých událostí, knih, vašich ohlasů a budoucích akcí.

Seznam všech článků čísla naleznete ZDE. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Alza.cz, Floowie.com nebo eBux.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.