Nava Gókula: na cestě k soběstačnosti

23. června 2021 /
foto: Sankírtan Prabhu. Nava Gókula
Vycházím z domu před šestou hodinou ráno a chystám se na smluvené místo srazu, kde se mám potkat se členy komunity Hare Krišna. Na ulici před jejich brněnský chrám přicházím přesně na čas a nervózně přešlapuji před brankou. Dochází mi, že příliš nevím, co mě dnes bude čekat. Úmyslně jsem se vyvarovala velkých rešerší a rozhodla se, že si bez předsudků udělám názor sama. Navíc sem jedu především se záměrem posbírat materiály o zahradničení a ekologickém způsobu pěstování.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Nava Gókula: na cestě k soběstačnosti

  1. Zdeněk napsal:

    Moc si vážím těchto dušiček. Jsou to světla světa, naděje a úleva, že tu mezi námi žijí krásní lidé, kteří se nebojí život žít v úctě. Žil jsem nějakou dobu v podobné komunitě, tedy ve Španělsku v horách. Domečky postavené z recyklovaného materiálu bez elektřiny, bez betonu a v harmonii s okolním prostředím. Děti, které se tam narodili, dnes dospělý lidé, jsou čistí, nesobečtí a kouzelný, kteří chápou význam slova úcta k přírodě a životu obecně. Žijí obyčejný, prostý život. Pochopitelně někdy též mezilidské vztahy jsou divoké, ale to je všude a jde jen o uklidnění své mysli. Jsem rád za každého takového člověka, který se nenechal pohltit chapadlama konzumu, spěchu, povinností a falešného úspěchu a dokázal se probudit z letargického spánku bezohlednosti. Objímám Vás, máte mojí obrovskou podporu a respekt. Namasté!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.