Pavel Pešout: Nezažíváme šesté období vymírání, ale máme k němu našlápnuto

25. srpna 2021 /
foto: Tim Sträter, Wikimedia Commons. Raroh velký.
Mezinárodní unie pro ochranu přírody (IUCN) zveřejnila v roce 2020 informace o 130 tisících sledovaných druzích zvířat a rostlin. Více než jedné čtvrtině z nich hrozí vyhynutí. Podle seznamu IUCN za rok 2020 vyhynulo 31 druhů zvířat a rostlin. O tom, jak závažné je to s druhovými úbytky na území České republiky, jakým výzvám při jejich ochraně čelíme a jak růžové, či naopak černé jsou prognózy do dalších let, hovoříme s PAVLEM PEŠOUTEM, vedoucím Sekce ochrany přírody a krajiny Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.